Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > O společnosti

O společnosti

Výrobní hala

Elitex Nepomuk
expert na přesné strojírenství

Jsme česká společnost s mnohaletou tradicí v oblasti strojírenské výroby. Pro své zákazníky zajišťujeme komplexní služby, které zahrnují dělení a zpracování plechu, třískové obrábění, svařování, práškové lakování a montáž. Používáme vyspělé technologie, vlastníme příslušné certifikáty a neustále sledujeme trendy a novinky v oboru strojírenství.
Dlouhodobě spolupracujeme se zákazníky, kteří ve svém oboru patří ke světové špičce. Jsou to například Caterpillar, Hamm, Homag Group, Unac nebo Rieter.
Převážně se zaměřujeme na subdodávky svařovaných a montovaných sestav pro stavební, dřevoobráběcí, textilní a CNC obráběcí stroje.

Strojírenská výroba

Vývoj podniku

 • 1952
  Historie podniku sahá do poloviny 20. století, kdy byl podnik součástí celostátního koncernu vyrábějícího textilní stroje, které byly exportovány do celého světa
 • 1993
  Zánik státního podniku Elitex s.p. a privatizace podniku Elitex Nepomuk
 • 2008
  Zásadní rozšíření spolupráce se zákazníky Caterpillar a Hamm (stavební stroje) a Homag Group (dřevoobráběcí stroje)
 • 2009
  Nová svařovací hala o rozloze 1500 m2
 • 2013
  Nová výrobní hala pro finální montáž a expedici o rozloze 800 m2
 • 2015
  CPS (Caterpillar Production System) intenzivní program vedený týmem průmyslových inženýrů z Caterpillaru zaměřený na zeštíhlení výroby, zvýšení kvality a optimalizaci podnikových procesů
 • 2017
  Kompletní rekonstrukce moderní automatické lakovací linky
 • 2020
  Vybudování nové haly pro třískové obrábění s kompletně modernizovaným technologickým vybavením
 • 2021
  Rekonstrukce výrobní haly za účelem rozšíření svařovacích kapacit
Kariéra u Elitex

Kariéra

Zaměstnanci jsou klíčem k dlouhodobému úspěchu naší společnosti. Díky nim je možné zaručit vysokou úroveň kvality a zároveň zavádět inovace a moderní přístupy. Stále hledáme kvalifikované a motivované pracovníky do našeho týmu. Nabízíme řadu zajímavých benefitů, odpovídající mzdové ohodnocení, udržování a zvyšování kvalifikace. Našich zaměstnanců si vážíme, proto jim umožňujeme široké možnosti kariérního růstu.

Zobrazit více

Špičkové technologie

Výrobní program

Široký záběr výrobního programu patří mezi základní charakteristiky podniku. Pro naše zákazníky pravidelně vyrábíme několik set typů produktů. Klíčové skupiny výrobků se každoročně navyšují co do objemu i diverzity dílů. Prohlédněte si příklady našich výrobků.

Zobrazit více

Výrobní program

Automatizace výroby

Investiční projekty

Investiční projekty

Pravidelné investice jsou prioritou podniku. Investiční projekty jsou cíleny na obnovu technického vybavení, ale také na rozvoj odborných znalostí a dovedností zaměstnanců.

Kontrola kvality

Podporujeme

Firma Elitex Nepomuk si uvědomuje svoji sociální odpovědnost a jako stabilní a významný zaměstnavatel v regionu podporuje řadu společenských akcí. Jedná se především o projekty zaměřené na sport, kulturu a rozvoj mládeže.

Podporujeme především projekty zaměřené na sport, kulturu a rozvoj mládeže