Povrchové úpravy

Nová lakovací linka

Podnik Elitex Nepomuk realizoval v roce 2016 velkou investici zaměřenou na rekonstrukci staré výrobní haly v prostorách dřívější obrobny. Ta byla přesunuta a v uvolněných prostorách bude ve zrekonstruované hale rozšířena lakovna s novou technologií odmašťovací a stříkací linky v souladu s požadavky zákazníků, které jsou ohledně povrchových úprav velmi přísné.

Ve druhé části haly zároveň vzniklo asi 300 m2 nových montážních ploch.

Práškové lakování

Jde o moderní technologii povrchové úpravy kovů, která splňuje přísná kritéria pro ochranu životního prostředí. Předpokladem pro kvalitní nástřik je očištěný povrch lakovaného výrobku (odmaštěný, případně opískovaný).

K nanášení barev používáme lakovací boxy pro elektrostatické nanášení práškových plastů a ruční elektrokinetické pistole, které zaručují kvalitní lakování i ve špatně přístupných místech. Pro vytvrzování práškových barev používáme plynové pece s nuceným oběhem vzduchu.

Naše kapacity:

  • 4 Lakovací boxy o velikosti XYZ,
  • 3 vypalovací pece
  • Průchodnost linky 750 x 1500 x 2500 mm (š x v x l)
Tryskání

Používané obrazivo - ocelová drť jemnost 80. Tryskací zařízení se skládá z vlastní kabiny, zařízení pro recyklaci obraziva a filtračního zařízení. Jednotlivé části tvoří kompaktní celek ovládaný elektropneumatickým řídícím systémem. Jsme schopni otryskat výrobky do velikosti 5 x 5 x 5m, max. hmotnosti 2000 Kg.

Tryskací zařízení typu XXX.

Odmašťování

Podrobnosti připravujeme...

Fotogalerie